Sisältömarkkinointi

Tuomme tiimiisi luovat tarinankertojat, lahjakkaat visuaaliset suunnittelijat, monipuolisen tuotantodeskin ja näkemykselliset sisältöjen sparrarit.

Dagmar on luova ja näkemyksellinen sisältömarkkinointikumppanisi

Olemme hillittömän hyviä pitämään huolta siitä, että sisältösi toimivat digikanavissa.

 

  • Brändisi ja strategianne mukaiset sisällöt ja konseptit? Check!
  • Jokaisen kanavan ehdoilla suunniteltu ja tuotettu? Check! 
  • Modernin sisällöntuotannon työkalut hallussa? Check! 
  • Mikä tärkeintä: sisältöjä, jotka oikeasti kiinnostavat ihmisiä? CHECK! 

Kaiken lisäksi meidän kanssamme on kiva tehdä hommia, samalla puolella pöytää. 

Kanavaoptimoitua ja tuloksellista sisällönsuunnittelua

Sisältöstrategiat, oman median kehitys, viestikärkien suunnittelu, sisällöt asiakaspolulla, inhouse-tiimin sisältösparraus, sisältöauditoinnit
Sisältökonseptit, somekonseptit, monimediallisten kampanjoiden sisältösuunnittelu 
Somen sisältösuunnittelu, SEO-optimoitu luova sisällöntuotanto, oman digitaalisen median sisällöt 
Visuaaliset ilmeet, graafinen suunnittelu, visualisoinnit, kuvatuotannot 

Kohderyhmä-lähtöistä ja vaikuttavaa sisältöjen toteutusta

Vaikuttajastrategiat, vaikuttajakonseptit, vaikuttajapersoonatutkimukset, vaikuttajakartoitukset, yhteistyön koordinointi ja tuotannot, koulutukset 
Videotuotannot, mainonnan tuotannot, artikkelit, natiivit, sosiaalisen median sisällöt 
Dynaamisen mainonnan kokonaisuuksien suunnittelu, rakentaminen ja tuotanto. Content performance –kehitystyö.

caset

Teija Jokinen

CBO / Content teija.jokinen@dagmar.fi

Julia Isoniemi

Lead Strategist, Data-Driven Content julia.isoniemi@dagmar.fi

Ida-Maria Erholtz

Production Manager ida-maria.erholtz@dagmar.fi

Sarah Grünn

Project Manager, Head of Influencer Marketing sarah.grunn@dagmar.fi

Veera Sydänmaalakka

Creative Lead veera.sydanmaanlakka@dagmar.fi

Samuel Tastula

Content Strategist samuel.tastula@dagmar.fi

Sirpa Toljander

CX Strategist sirpa.toljander@dagmar.fi

Tuukka Muhonen

Head of Content Automation tuukka.muhonen@dagmar.fi